Trduum Święte w Katedrze Ełckiej – transmisje

Szczegółowe informacje o transmisjach  Triduum Świętego z Katedry Ełckiej.

Wielki Czwartek, Msza Krzyżma (godz. 10.00-11.00), Msza Wieczerzy Pańskiej (godz. 18.00-19.00)

Wielki Piątek, Liturgia Męki Pańskiej (godz. 19.00 – 20.00)

Wielka Sobota, Liturgia Wigilii Paschalnej (godz. 20.00-21.00)

Radio 5 – www.radio5.com.pl  Suwałki 91.2 MHz;  Giżycko 93.5 MHz; Olecko 94.1 MHz;  Augustów 97.7 MHz; Sejny 99.8 MHz; Ełk 102.6 MHz; Gołdap 107.5 MHz

Kanał internetowy MartyriaTV:      https://www.youtube.com/channel/UCCya_GlaZoUQIDahc_OeZyQ
Fanpage Diecezja Ełcka na Facebooku:   https://www.facebook.com/oficjalnyserwis/

Przed nami Triduum Paschalne. W nabożeństwach weźmiemy udział za pomocą wielu transmisji.

Przypomnijmy sobie, jak dobrze przygotować się do tego czasu
Zaplanuj godzinę – pomyśl wcześniej, o której weźmiesz udział w transmitowanej Mszy świętej. Znajdź czas na wyciszenie. Czas przed Mszą świętą warto przeżyć w milczeniu. Nie rozmawiaj. Jeśli chcesz możesz zaśpiewać pieśń lub pomodlić się w ciszy, poszukać skupienia. Wypowiedz intencję.
Przygotowanie – warto, by przygotowanie do Mszy, nabożeństwa, przeprowadzić wcześniej. Można np. przeczytać czytania, które będą czytane podczas Mszy św., zapoznać się z komentarzami do Słowa Bożego.
Strój – zadbaj o odświętne obranie, tak, jak czynisz to przed każdym wyjściem na Mszę świętą. Strój często świadczy o tym, jaką rangę przywiązujemy do wydarzenia. A to przecież Msza święta!
Módl się – nie komentuj, nie jedz, nie rozmawiaj.
Przygotuj miejsce – krzesło, stół, który możesz nakryć białym obrusem. Postaw na nim krzyż. Wykorzystaj zestaw kolędowy, czyli krzyż i dwie zapalone świece. Możesz także postawić swój ulubiony obraz, ikonę, figurkę. Niech krzyż, a nie telewizor będzie w centrum domowego zgromadzenia.
Bądź aktywny – śpiewaj pieśni, odpowiadaj na słowa kapłana.
Postawa – wstawaj, siadaj, klękaj. Nie klęcz przed telewizorem, a przed przygotowanym krzyżem. To wyraz czuwania, tęsknoty za Panem, którego tym razem nie możesz przyjąć pod postacią Chleba, jak zwykle to czynisz.
Komunia Święta – możesz przyjąć komunię duchową w tym czasie, kiedy jest ona rozdawana wiernym obecnym w transmitowanej Mszy Świętej. Warto wtedy znów uklęknąć w kierunku krzyża, delikatnie przyciszyć odbiornik, by śpiew był delikatnym tłem do naszej modlitwy. Warto przeczytać z pobożnością jedną z zaproponowanych formuł, które ułatwiają przyjęcie takiej komunii. Potem módl się w ciszy własnym słowami, jak po przyjęciu komunii św.
Po zakończonej modlitwie podziel się z rodziną tym, co Cię poruszyło, jakie Słowo szczególnie zapadło Ci w serce.