26.05 – Dzień Młodzieży w Suwałkach

Ełk 01.05.2018 r.

Czcigodni Księża!

W imieniu Księdza Biskupa i Duszpasterstwa Młodzieży chciałbym serdecznie zaprosić Księży wraz z młodzieżą na kolejny Diecezjalny dzień Młodzieży W tym roku odbędzie się on 26 maja w Suwałkach. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 9.00 w wyznaczonych kościołach stacyjnych (podział poszczególnych dekanatów znajduje się w załączniku). Po wspólnym przemarszu ulicami miasta przeżyjemy ewangelizację, która wprowadzi nas w przeżywanie Eucharystii pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza. Po Mszy Św. będzie możliwość skorzystania z posiłku oraz zwiedzenia przygotowanych stoisk. Dzień Młodzieży zakończymy koncertem zespołu NiemaGotu (znanego min. z hymnu ŚDM w Krakowie)  i koronką do Bożego Miłosierdzia.

Bardzo proszę aby, tak jak w zeszłym roku zorganizować transport dla młodzieży w ramach dekanatów. Do 15 maja proszę o poinformowanie diecezjalnych referentów ds. duszpasterstwa młodzieży o liczbie młodych z poszczególnych parafii, którzy przyjadą do Suwałk. Pomoże nam to w przygotowaniu posiłku i organizacji spotkania.

Przypominam że do udziału w DDM w sposób szczególny zaproszeni są członkowie wspólnot młodzieżowych (KSM, Ruch Światło – Życie, Liturgiczna Służba Ołtarza, Ruch Lednicki) oraz młodzież bierzmowana i kandydaci do przyjęcia tego sakramentu.

Podczas spotkań opłatkowych katecheci uczący w gimnazjach i szkołach średnich zostali poinformowani, że uczestnictwo w DDM jest dla nich OBOWIĄZKOWE. Ich zadaniem jest pomoc w opiece nad młodzieżą, tak aby wszyscy uczestnicy mogli zostać do końca przygotowanego programu.

Ks. Łukasz Różycki

Podział dekanatów na Diecezjalny Dzień Młodzieży w Suwałkach:

I Parafia pw. św. Kazimierza Królewicza

– dekanat: