Informacja o pogrzebie – śp. Ks. kan. Józef Mieczysław Czajkowski

Przewielebni Kapłani, czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,

drodzy Diecezjanie

Z żalem i nadzieją Życia Wiecznego informuję, że dnia 10 sierpnia 2017 roku Pan Życia i Śmierci powołał do wieczności swego wiernego sługę, śp. Ks. kan. Józefa Mieczysława Czajkowskiego, w 83. roku Jego życia i 58. roku posługi Kapłańskiej.

Śp. Ks. kan. Józef Mieczysław Czajkowski był wieloletnim proboszczem parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Prawdziskach. Wcześniej posługiwał jako proboszcz w Plutach, Sokolicy i Pisanicy. Ostatnie lata życia spędził w Domu Księży Emerytów w Ornecie.

Uroczystości żałobne odbędą się dnia 14 sierpnia (poniedziałek) i będą miały następujący przebieg:

godz. 10.00 – Msza św. Żałobna z Jutrznią za Zmarłych, w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Ornecie.

Po Mszy św. Trumna  z ciałem Zmarłego Kapłana zostanie przewieziona do parafii rodzinnej, pw. Św. Antoniego w miejscowości Trąbin (k. Rypina – diec. Płocka).

godz. 15.00 – Msza św. Pogrzebowa, w kościele pw. św. Antoniego w Trąbinie, a po niej złożenie Ciała w grobowcu rodzinnym na pobliskim cmentarzu.

Dziękując Bogu za dar życia i posługi kapłańskiej Ks. kan. Józefa Mieczysława Czajkowskiego proszę o modlitwę za Zmarłego Kapłana, oraz za pogrążoną w  smutku Rodzinę.

Wszystkich dysponujących czasem i możliwościami zachęcam do udziału w uroczystościach żałobnych. Kapłani proszeni  są o zabranie własnych szat liturgicznych.

Requiescat in pace

Ks. Marcin Maczan