Aplikacja „Drogowskaz” z zakładką „Caritas”

W ubiegłym roku diecezja ełcka aktywowała aplikację „Drogowskaz”. Pozwala ona na określenie godzin mszy świętych, nabożeństw i spowiedzi w kościołach. Udostępnia również dane kontaktowe danej parafii, godziny pracy kancelarii, a także pokazuje występujące w pobliżu kościoła – parkingi dla samochodów czy rowerów lub udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Do prawidłowego działania aplikacji „Drogowskaz” wymagane jest połączenie z Internetem. Po włączeniu lokalizacji na urządzeniu mobilnym, aplikacja segreguje kościoły, począwszy od tych najbliżej położonych. Natomiast segregacja mszy świętych, nabożeństw i spowiedzi oparta jest o termin ich występowania.

W aplikacji występuje również zakładka Caritas – dla osób potrzebujących pomocy lub chcących takiej pomocy udzielić wspierając konkretną akcję charytatywną, np. „Paczkę bezdotykową”, „Pomoc bezdomnym” (wyżywienie). Za pomocą kilku kliknięć można wskazać sumę, jaką chcemy przekazać na pomoc potrzebującym, a liczy się naprawdę każda kwota. Sposób pobrania aplikacji jest bardzo prosty – wyszukaj w Google aplikację „Drogowskaz” i zainstaluj. Po jej uruchomieniu kliknij ikonkę „Caritas” i również ją zainstaluj.