Augustowska ,,Ćwiara – 15 minut dla Boga” zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową Suwałki-Augustów

Bo wciąż wielu czeka na drogę pięknego życia…

Przeżywamy wyjątkowy czas w Kościele jakim jest Wielki Post. Czas wytężonej pracy nad sobą. Czas przepełniony duchem pokuty. Przygotowuje nas do paschalnych uroczystości Męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Jest wiele różnych form, które służą nam pomocą w przeżywaniu tego okresu. Specjalną formą przygotowania do nawrócenia  są rekolekcje wielkopostne, a także wzywające do pokuty nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Augustowska ,,Ćwiara-15 minut dla Boga” serdecznie zaprasza Państwa do wzięcia udziału w wyjątkowych rekolekcjach w drodze. Ekstremalna Droga Krzyżowa to droga 44 kilometrów z Konkatedry św. Aleksandra w Suwałkach do Kapliczki Pana Jezusa Klęczącego w Augustowie, bądź druga trasa, nieco krótsza do Studziennicznej. Rekolekcje w drodze rozpoczną się wspólną Mszą Świętą o godzinie 21.00.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to nie pielgrzymka, ale wyzwanie aby przemierzyć 44 kilometry skupiając swoje myśli na Chrystusie i swoje cierpienie złączyć z Jego cierpieniem. Jest to nocna wędrówka przeżywana w milczeniu, medytacji kolejnych stacji.

Podczas EDK oprócz oczywistych stanów fizycznych: ból, zmęczenie, słabość uczestnicy przede wszystkim ćwiczą ducha, aby całkowicie otworzyć swoje serce na Boga i Jego Plan dla naszego życia.

Aby zapisać się na tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową, która będzie miała miejsce już 5 kwietnia trzeba wejść na www.edk.org.pl wybrać nasz rejon i zarejestrować się.

W dniu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej od godziny 19:30 w salce parafialnej przy Konkatedrze Św. Aleksandra będzie można odebrać pakiet startowy.

W czasie tej Drogi Krzyżowej – zaproś Chrystusa… i zacznij NOWE ŻYCIE ! Stań przed Nim taki jaki jesteś – to wystarczy. Otwórz swoje serce  i podejmij wyzwanie w pójściu za Nim.

ks. Daniel Kowalski