Bal Wszystkich Świętych w Katolickim Przedszkolu ” U Lolka”

W niedzielę, 28 października 2018 roku, po Mszy świętej o godzinie 10.00, w Niepublicznym Katolickim Przedszkolu „U Lolka” im. św. Jana Pwła II w Ełku, odbył się już po raz czwarty Bal Wszystkich Świętych.

            Tego dnia dzieci przyszły przebrane za postacie świętych i aniołów. Mogliśmy zobaczyć m.in.: św. Franciszka, św. Hiacynę, św. Stanisława Kostkę, św. Jerzego i wielu innych. Pracownicy placówki byli przebrani za Aniołów. W całym przedszkolu panowała iście niebiańska atmosfera. Na balu nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. Dzieci wesoło i z zaangażowaniem bawiły się przy dźwiękach wesołej muzyki. W programie były m.in. tańce integracyjne, które poprowadziły nauczycielki oraz pani Dominika Nowakowska – instruktorka tańca. Wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary poprowadził pan Mariusz Laskowski. Udział w zabawaie wzięły również siostra Tabita i siostra Felicyta.

Dodatkową atrakcją w tak szczególnym dniu był turniej wiedzy o Świętych, którego autorką była pani wicedyrektor Dorota Lagiera. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a dzieci spisały się na medal. Bal był radosnym świętem, które stworzyło okazję do przybliżenia dzieciom postaci Świętych i Błogosławionych, z którymi watro się utożsamiać. Jego celem było przede wszystkim pełniejsze przygotowanie się do nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych. Już dziś zapraszamy za rok.

Anna Urban, nauczycielka