Bal Wszystkich Świętych w Parafii pw. Ducha Św. w Ełku

uczestnicy-balu-z-organizatorami

We wspomnienie św. Jana Pawła II, 22 października br., Akcja Katolicka w parafii pw. Ducha Świętego w Ełku zorganizowała dla dzieci Bal Świętych. Jest to chrześcijańska alternatywa na obcy i pogański zwyczaj wkradający się w naszą kulturę i tradycję, zwyczaj wprowadzający dzieci w niebezpieczny świat okultyzmu – Halloween.

W kościele zostały wyeksponowane prace konkursowe dzieci nt.: „Co robi mój Święty w niebie.” Po nabożeństwie do świętych, uformował się „korowód świętych”. Podczas przemarszu dzieci poprzebierane za ulubionego patrona wzięły udział w akcji: „Dzielmy się świętością”. Śpiewały o świętych i rozdawały przechodniom zakładki z myślami świętych. Zakładki zostały przygotowane przez uczniów ze Szkolnego Koła Caritas.

Druga część uroczystości odbyła się w budynku dawnej kaplicy. Oprócz tańców i wspólnych zabaw organizatorzy zadbali również o przygotowanie konkursów, które i tym razem wzbudziły wielkie emocje i dużo radości. Autorzy prac plastycznych pt. „Co robi mój Święty w niebie” doczekali się ogłoszenia wyników. Spośród pięćdziesięciu prac 26 zostało nagrodzonych.

Bal Wszystkich Świętych swoim patronatem objął Prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz, a patronat medialny sprawował miesięcznik diecezjalny „Martyria”. Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w przygotowania.

Parafie i organizacje katolickie przygotowują na dni poprzedzające kościelną uroczystość Wszystkich Świętych akcje promujące chrześcijański charakter tego święta. Zdaniem inicjatorów takich akcji trzeba wyjaśniać wierzącym, że nie jest to święto duchów i strachu, ale święto radości i modlitwy.

Renata Różańska