Becejły – Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej

Parafia istnieje od 8 kwietnia 1908 roku, erygowana przez ks. Józefa Antoniewicza, administratora diecezji sejneńskiej. Jako kościół parafialny służyła kaplica drewniana zbudowana przez ks. Stanisława Świątkowskiego, poświęcona 24 czerwca 1907 r. Spalona w 1915r. Obecny kościół w stylu romańskim murowany zbudowany w latach 1929-1937. Zniszczony w czasie II wojny światowej, został odbudowany w 1951 roku.

Wyposażenie kościoła: Świątynia kryta blachą cynkową pomalowaną. Wystrój malarski wnętrza pochodzi z lat sześćdziesiątych XX w. Ołtarz nastawny wykonany z drewna, przewieziony po wojnie z kościoła św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach. W ołtarzu znajduje się obraz MB Częstochowskiej oraz sw. Antoniego a także figury św. Stanisława kostki i św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Ołtarz soborowy, ambona i chrzcielnica wykonane są z drewna.

Odpust: MB Częstochowskiej – 26 sierpnia                                                                                                                             Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24 czerwca

Księgi parafialne: od 1945 r.

Adres:

Becejły 32