Benedyktyńskie Spotkanie Młodych na Wigrach

A może na  BENEDICTUS  ?

Już wkrótce rozpoczną się wakacje. Wiele młodych osób zastanawia się jak spędzić ten czas. Propozycji i możliwości jest wiele. Najważniejsze, by nie zmarnować go nudząc się na przysłowiowej „kanapie”!

Tylko od nas zależy jak wykorzystamy ten dar wolnych od szkoły dni. Czy stanie się on dla nas okazją do nawiązania nowych relacji z ciekawymi ludźmi, umocnienia swojej więzi z Chrystusem, poznania nowych zakątków Polski czy innych krajów, przeżycia wspaniałych przygód itp…

Zapraszamy na kolejne Benedyktyńskie Spotkanie Młodych!😎😎😃

            „BENEDICTUS” – to spotkania dla młodzieży, organizowane przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek, które łączą w sobie elementy duchowe i rekreacyjne, czas głębokiej refleksji nad swoim życiem z czasem dobrej zabawy, czas ciszy i modlitwy z czasem turystycznych wypraw. Są one organizowane już od 10 lat w różnych zakątkach Polski podczas wakacji. Do tej pory takie spotkania odbyły się w Licheniu, Gietrzwałdzie, Gostyniu, Bardzie Śląskim, Międzybrodziu Bialskim, Mikoszewie, Dąbrowicy k. Lublina, Krynicy Górskiej i Otwocku. W programie: codzienna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa brewiarzowa, lektura Pisma Świętego, konferencje, spotkania dyskusyjne w grupach, wycieczki i zabawy. Jednym z głównych celów tych spotkań jest umożliwienie młodym ludziom włączenia elementów duchowości benedyktyńskiej w proces rozwoju ich wiary.

Tym razem Siostry Benedyktynki zapraszają młodzież z całej Polski do Pokamedulskiego Klasztoru na Wigrach w dniach od 30.06. do 05.07. br. Spotkanie odbędzie się tym razem pod hasłem „Módl się, pracuj, nie bądź smutny!”. Zgłoszenia należy kierować najpóźniej do 16 czerwca do Sióstr Benedyktynek.

Szczegóły na plakacie