Benedyktyńskie Spotkanie Młodych – zaproszenie

 

A może na  BENEDICTUS  ?

            Już wkrótce rozpoczną się wakacje. Wiele młodych osób zastanawia się jak spędzić ten czas. Propozycji i możliwości jest wiele. Najważniejsze, by nie zmarnować go nudząc się na przysłowiowej „kanapie”!

Tylko od nas zależy jak wykorzystamy ten dar wolnych od szkoły dni. Czy stanie się on dla nas okazją do nawiązania nowych relacji z ciekawymi ludźmi, umocnienia swojej więzi z Chrystusem, poznania nowych zakątków Polski czy innych krajów, przeżycia wspaniałych przygód itp…

A może ktoś zechce wybrać się na „BENEDICTUS” ?

 

            „BENEDICTUS” – to spotkania dla młodzieży, organizowane przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek, które łączą w sobie elementy duchowe i rekreacyjne, czas głębokiej refleksji nad swoim życiem z czasem dobrej zabawy, czas ciszy i modlitwy z czasem turystycznych wypraw. Są one organizowane już od 9 lat w różnych zakątkach Polski podczas wakacji. Do tej pory takie spotkania odbyły się w Licheniu, Gietrzwałdzie, Gostyniu, Bardzie Śląskim, Międzybrodziu Bialskim, Mikoszewie, Dąbrowicy k. Lublina, Krynicy Górskiej i Otwocku. W programie: codzienna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa brewiarzowa, lektura Pisma Świętego, konferencje, spotkania dyskusyjne w grupach, wycieczki i zabawy. Jednym z głównych celów tych spotkań jest umożliwienie młodym ludziom włączenia elementów duchowości benedyktyńskiej w proces rozwoju ich wiary.

W tym roku Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek świętuje uroczyście jubileusz 100-lecia swego istnienia. A zatem tegoroczny BENEDICTUS będzie jednym z elementów tego jubileuszowego świętowania Tym razem Siostry Benedyktynki zapraszają młodzież z całej Polski do Białego Dunajca k. Zakopanego w dniach od 17 do 22 lipca br. Spotkanie odbędzie się tym razem pod hasłem „Śladami Św. Benedykta”. Zgłoszenia należy kierować najpóźniej do 16 czerwca do Sióstr Benedyktynek w Ełku (tel. 784 131 338).”

s. Donata Topa OSB