Bez końca obdarowywani przez Boga… –  Marsz dla Życia i Rodziny w Ełku

W sobotę, 8 czerwca 2019 r., odbył się Marsz dla Życia i Rodziny w Ełku. W tym roku uczestnicy zebrali się pod hasłem: „Obdarowani przez Boga nieustannie i bez końca”. Są to słowa wypowiedziane przez św. Jana Pawła II podczas wizyty w Ełku. Jak wyjaśnia p. Monika Zubowicz, koordynatorka ełckiego marszu: „Każdy Marsz w tym roku może mieć swoje indywidualne hasło. Na Marsz dla Życia i Rodziny w Ełku wybraliśmy słowa, które św. Jan Paweł II wypowiedział w naszym mieście. Chcemy zwrócić nasze oczy na prawdę, że szczęścia rodziny nie znajdziemy w dobrach światowych, które łatwo stracić, ale w łasce Boga. Chcemy pobudzić w sobie pewność, że jesteśmy obdarowywani przez Boga nieustannie i bez końca”.

Licznie zgromadzonych uczestników powitał ks. Paweł Tober, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin. „Jest to już 8 ełcki Marsz dla Życia i Rodziny. Cieszę się, że z każdym rokiem wśród uczestników jest coraz więcej młodzieży i dzieci. Dzisiaj szczególnie chcemy umacniać się słowami św. Jana Pawła II, który przypomina i zapewnia nas, że Bóg nieustannie i bez końca nas obdarowuje, niezależnie od tego, jakie w tym momencie przeżywamy trudności. Zawierzajmy nasze rodziny Bożemu Miłosierdziu” – mówił kapłan.

Przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ełku uczestnicy odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Ełcki Marsz przed laty zainicjował p. Sylwester Darmofał, który wraz z rodziną także każdego roku uczestniczy. „Dobrze jest kiedy rodziny jednoczą się i biorą udział w Marszach dla Życia i Rodziny. Trzeba byśmy wzajemnie się umacniali świadectwem, dobrym słowem, ale i obecnością. Dzisiaj wskazujemy na hojność Boga, który nieustanie nas obdarowuje. Chcemy też rodzinom, które spacerują gdzieś obok przypomnieć, że rodzina jest ogromną wartością, o którą troszczymy się nie tylko my, rodzice, ale troszczy się sam Bóg” – wyjaśniał p. Darmofał.

Organizatorzy wskazują, że Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Jak podkreśla p. Zubowicz: „udział w Marszu wyraża to, co dla nas ważne. Nie idziemy przeciw czemuś – wręcz przeciwnie! Przez udział w Marszu dla Życia i Rodziny wyrażamy radość z każdego życia. A teraz potrzeba jeszcze więcej wrażliwości na życie od poczęcia do naturalnej śmierci”.

Organizatorem Marszu w Ełku jest Wydział Duszpasterstwa Rodzin, Stowarzyszenie DUC IN ALTUM przy wsparciu ogólnopolskiej organizacji Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Patronat nad wydarzeniem objęli: bp Jerzy Mazur, biskup ełcki i Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

mr