Bł. Marianna Biernacka oręduje za nami – Diecezjalne Spotkanie Teściowych w Lipsku

Bł. Marianna Biernacka oręduje za nami

Diecezjalne Spotkanie Teściowych odbędzie się 14 lipca 2018 r. w sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku nad Biebrza, skąd pochodzi szczególna teściowa – bł. Marianna Biernacka. Bp Jerzy Mazur, biskup ełcki zaprasza na Mszę św. odpustową.

Do udziału w tym wyjątkowym dniu zapraszamy synowe, teściowe oraz kobiety oczekujące potomstwa, aby za wstawiennictwem bł. Marianny Biernackiej upraszać potrzebne łaski.

Marianna Biernacka nawet wśród prześladowań i okrucieństwa wojny nie utraciła ufności pokładanej w Bogu. Próbowała ratować życie swojego syna i synowej. Niemcy zgodzili się ostatecznie, żeby to Marianna poszła na śmierć i w ten sposób uratowała życie  nienarodzonego wnuka i synowej. Wywieziono ją wraz z innymi aresztowanymi do więzienia w Grodnie. 13 lipca 1943 roku na fortach w Naumowiczach Niemcy rozstrzelali 50 mieszkańców Lipska, w tym Mariannę i jej syna Stanisława.

Ojciec Święty Jan Paweł II, 13 czerwca 1999 r. w czasie Mszy św. w Warszawie beatyfikował 108 Sług Bożych, w tym gronie znalazła się również Marianna Biernacka. Dzisiaj jest patronką teściowych, życia poczętego oraz naszych rodzin: matek, ojców, dziadków, braci i sióstr.

O jej wstawiennictwo u Boga proszą małżeństwa, które nie mogą mieć dzieci, kobiety w stanie błogosławionym oraz wdowy. W sobotę 14 lipca uroczystą Mszę św. o godzinie 11.00 poprzedzi montaż słowno-muzyczny o bł. Mariannie.

Sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku, gdzie znajduje się obraz błogosławionej Marianny jest szczególnym miejscem jej kultu. Świątynia cieszy się wciąż rosnącym  zainteresowaniem wśród pielgrzymów.

Program uroczystości odpustowych w par. pw. Matki Bożej Anielskiej w Lipsku:

10.00 – zawiązanie wspólnoty

10.00 – modlitwa różańcowa w intencji rodzin

10.30 – spektakl pt. „Marianna”

11.00 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego

– modlitwa Litanią do bł. Marianny

Po Eucharystii nastąpi prezentacja laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. „Błogosławiona z Lipska nad Biebrzą”. Przygotowywany jest również kiermasz pamiątek o bł. Mariannie.

Uroczystości odpustowe zakończą się wspólną agapą.

WDO