„Bożonarodzeniowa paczka bezdotykowa” Caritas Diecezji Ełckiej

W związku z trwającym stanem epidemiologicznym Caritas Diecezji Ełckiej wznowiła akcję „Bezdotykowa paczka”, która została zainicjowana na początku pandemii Covid-19. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy w szczególny sposób warto wesprzeć osoby starsze, chore i samotne, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.

O wytypowanie takich osób ełcka Caritas poprosiła Księży Proboszczów, którzy najlepiej potrafią wskazać osoby potrzebujące na terenie swoich parafii. Liczni seniorzy, a także inni potrzebujący, korzystali z pomocy żywnościowej organizowanej przez Caritas, jednak organizowanie zbiórek żywności, a także odbiór tej pomocy w powszechnie dostępnych punktach dystrybucji, stały się obecnie utrudnione.

Caritas Diecezji Ełckiej wychodzi naprzeciw potrzebom naszych seniorów organizując „Bożenarodzeniowe paczki bezdotykowe”. W magazynie ełckiej Caritas trwa już ich pakowanie. Pomagają dzielni wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas i klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku, a także siostry zakonne. Caritas serdecznie dziękuje firmom, które podarowały produkty spożywcze i inne potrzebne artykuły. Kieruje także apel do ludzi dobrej woli: Dołącz do grona ludzi o wielkim sercu jako darczyńca! Wesprzyj nas jako wolontariusz!

ks. Ryszard Sawicki