Bp Mazur do młodzieży: wstaliście, zeszliście z kanapy….i za to wam dziękuję

 „Jakże bliskie są nam słowa Jezusa – ‘Wstańcie, chodźmy’. Wstaliście, zeszliście z kanapy, nałożyliście dobre buty i przyszliście do Katedry Ełckiej, i za to wam dziękuję” – mówił bp Jerzy Mazur podczas spotkania z młodzieżą w Niedzielę Palmową. Biskup przewodniczył Mszy św. w katedrze ełckiej, na którą przybyła młodzież z Ełku i okolic wraz z duszpasterzami.

Podczas homilii biskup mówił: „Jezus mówił  do Apostołów, aby prosili o wszystko, a będzie to im dane. Wy również o wszystko proście Jezusa w Jego Imię. Z tych próśb, z tego zawierzenia rodzi się zawsze dobro i piękno, uśmiech, radość, miłość i obecność. Nie przegapcie tego.” – wyjaśniał hierarcha.

Bp Mazur zachęcał młodych, aby włączyli się w przeżywanie liturgii Wielkiego Tygodnia i jak najczęściej przyjmowali Jezusa do serca. „W Komunii jest moja moc i siła do czynienia dobra, do bycia dobrym człowiekiem. Jesteśmy stworzeni  do wyższych rzeczy, pragnień. Nie pozwólmy obedrzeć się z tych pragnień, z tych wartości innym ludziom” – powiedział.

Biskup ełcki zaakcentował dwie postacie: św. Stanisława Kostkę – patrona obecnego roku duszpasterskiego w Polsce i o. Mariana Żelazka – współbrata, misjonarza trędowatych w Puri. „To od nich uczcie się miłości krzyża, nie bójcie się stawać pod krzyżem ze swoimi problemami i radościami. To od nich uczcie się właściwie przeżywać cierpienie, zapraszając w nie Boga Miłosierdzia. Bez krzyża nie znajdziecie miłości. W nim człowiek znajduję autentyczna zachętę do dobrego i  Bożego życia” –  zachęcał biskup.

Po zakończeniu Eucharystii została odczytana Litania do św. Stanisława Kostki, odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz  zostało wystawione Misterium Męki Pańskiej- Ślad Losu,  przygotowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży parafii katedralnej. Na zakończenie Pasterz diecezji spotkał się z młodzieżą na agapie, gdzie uczestnicy dzielili się trudnościami i radościami w życiu wiarą. Biskup zaprosił wszystkich do Suwałk, na Diecezjalny Dzień Młodych, który odbędzie się 26 maja 2018 r.’

ks. kz