Bp Jerzy Mazur: Maryja jest dla nas wzorem zaufania i zawierzenia Bogu do końca

„Wkroczyliśmy w Nowy Rok 2018. Zastanawiamy się co przyniesie, jaki on będzie. Kluczem do odpowiedzi na wszystkie pytania, które nas dzisiaj nurtują jest to słowo: zaufanie. Maryja jest dla nas wzorem zaufania i zawierzenia Bogu do końca. Dlatego nie lękaj się ! Zaufaj Bogu, który jest samą Miłością, zaufaj Matce Najświętszej, zaufaj Kościołowi i drugiemu człowiekowi. Kiedy zaufamy i zawierzymy siebie Bogu i Matce Najświętszej, to będzie to dobry rok” – powiedział bp Jerzy Mazur podczas nocnej Mszy św. w katedrze ełckiej, na rozpoczęcie 2018 roku.

Podsumowując miniony rok, pasterz diecezji stwierdził, że „był to dobry rok pod płaszczem Maryi. Był to rok Maryjny, rok jubileuszu naszej diecezji, a więc czas szczególnej wdzięczności wyrażanej Bogu Trójjedynemu i Matce Najświętszej”.

Nawiązując do hasła duszpasterskiego: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, Kapłan zachęcał, aby wchodząc w Nowy Rok, prosić Ducha Świętego o umocnienie na drodze zaufania i zawierzenia Bogu: „Dajmy się prowadzić Duchowi Świętemu jak Maryja, abyśmy mogli uczyć się od Niej postawy zawierzenia, ufności, modlitwy i kontemplacji przed Bogiem tego, co niesie codzienne życie. Słuchajmy Boga jak Maryja i dochowujmy Mu wierności, jak Maryja”.

Przywołując postać św. Siostry Faustyny, wskazywał na wielkość Bożego Miłosierdzia. „Zaufania uczy nas także św. Faustyna, mówiąc że ufność jest tym naczyniem, w którym czerpiemy Boże Miłosierdzie. Dlatego powtarzajmy często słowa: Jezu, ufam Tobie! Prośmy zawsze Boga, aby dał nam się poznać, aby nas prowadził, bo On jest naszym Zbawicielem i On nas doprowadzi do prawdziwego szczęścia, do Królestwa Bożego. Ale na tej drodze potrzebujemy Bożego Miłosierdzia”.

Biskup życzył wiernym na Nowy Rok: „niech was Pan błogosławi i strzeże, niech Pan rozpromienia swe oblicze nad wami, niech was obdarzy swą łaską, niech zwróci ku wam swoje oblicze, niech was obdarza pokojem. Niech każdy dzień Nowego Roku będzie obfity w Boże błogosławieństwo”.

rr/KAI