Bp Mazur poświęcił Kaplicę Miłosierdzia Bożego w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym Psychiatrycznym szpitala w Suwałkach

Kaplicę Miłosierdzia Bożego w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym Psychiatrycznym szpitala w Suwałkach poświęcił w czwartek 11 maja bp ełcki Jerzy Mazur.

W Mszy św. odprawionej przez bp. Jerzego Mazura i księży kapelanów Hospicjum i DPS Kalina w Suwałkach oraz kapelana szpitala ks. Jarosława Pierzgalskiego uczestniczyli chorzy, służba zdrowia oraz dyrekcja szpitala.

Zwracając się do uczestników Mszy św. pasterz przypomniał o szczególnej roli Matki Najświętszej w życiu każdego człowieka. „Pamiętajcie o ustawicznej obecności Maryi, która zatroskana o człowieka zawsze prowadzi do Chrystusa” – zachęcał hierarcha.

Dyrektor szpitala Bożena Łapińska wyraziła wdzięczność Pasterzowi za Jego obecność, modlitwę i akt poświęcenia nowego obiektu oraz kaplicy szpitalnej. Przy tej okazji skierowała szczególne słowa podziękowania ks. Jarosławowi Pierzgalskiemu, kapelanowi szpitala, podkreślając piękno pełnionej przez niego posługi kapłańskiej wobec całej społeczności szpitala, a szczególnie wobec osób chorych.

dk. Staszek Dziemian