Brama Niepodległości w Ełku na 100 – lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W Ełku przy parafii pw. św. Jana Pawła II,  15 września 2018 r. o godz. 9.30 odbędzie się poświęcenie pomnika za Ojczyznę “Brama Niepodległości”, którego dokona bp Jerzy Mazur.

“Pierwsza myśl o budowie pomnika za Ojczyznę powstała 11 listopada 2017 r. po Mszy św. za Ojczyznę w parafii pw. św. Jana Pawła II. Pomnik jest dziękczynieniem Bogu ale i tym, którzy trudzili się na różne sposoby walcząc o odzyskanie Niepodległości. To jest swoisty Łuk Triumfalny w Ełku przypominający, że póki w sercu narodu jest miłość do wartości najwyższych wyrażających się w słowach: Bóg -Honor -Ojczyzna, nie straszne są wszelkie przeciwności” – mówi ks. Tadeusz Białous, proboszcz parafii pw. Św. Jana Pawła II w Ełku, pomysłodawca inicjatywy budowy pomnika.

Program uroczystości:

8.00 – możliwośc złożenia podpisu na akcie “Kapsuły Czasu”

9.30 – Msza św. Dziękczynna pod przewodnictwem biskupa ełckiego Jerzego Mazura

10.30 – przejście pod pomnik Brama Niepodległości,  wmurowanie Kapsuły Czasu, poświęcenie pomnika, Apel Poległych, przejście przez Bramę Niepodległości, okoliczne przemówienia i koncert patriotyczny.

Akt-Kapsuły-Czasu-orginał-15.IX.2018-r