By uczcić Panią Jasnogórską

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w diecezji ełckiej tradycyjnie jest przeżywana jako dziękczynienie za łaski wypraszane szczególnie podczas pieszej diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę. Z tej okazji organizowane są pielgrzymki do parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymi z Ełku, okolic i Klus pieszo wędrują do Grabnika. Natomiast z Ziemi Suwalskiej pielgrzymują do Żylin.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością ks. Krzysztof Karski, proboszcz parafii w Grabniku wraz z wiernymi zapraszają na tegoroczną już XXVII Pieszą Pielgrzymkę do Grabnika. Pątnicy wyruszą w niedzielę 25 sierpnia 2019r. z Placu Katedralnego w Ełku o godz. 9.00. Informujemy, że trasa pielgrzymki w tym roku ulega zmianie. Z Placu Katedralnego pójdziemy ulicami: Chopina, Małeckich, Mickiewicza, Piłsudskiego, Sikorskiego, 11 Listopada i dalej zgodnie z tradycją pielgrzymkową.Punktem kulminacyjnym pielgrzymowania będzie Msza św. odpustowa o godz. 13.00 w kościele parafialnym w Grabniku. Po Eucharystii pielgrzymi są zaproszeni na wspólną agapę, nad jeziorem.
Wzorem lat ubiegłych zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w pielgrzymce i odpuście parafialnym. Jak co roku wierni będą modlić się do Pani Jasnogórskiej o pokój na świecie, dziękując za otrzymane łaski oraz we własnych intencjach.
Niech ten trud pielgrzymowania będzie świadectwem naszej chrześcijańskiej tożsamości.
WDO