Choinka Bożonarodzeniowa – z Mazur do Watykanu

Tegoroczna choinka bożonarodzeniowa jest darem dziękczynnym Kościoła w Polsce. 25 lat temu św. Jan Paweł II dokonał reformy struktur administracyjnych i duszpasterskich Kościoła w Polsce. Na mocy papieskiej bulli „|Totus Tuus Poloniae Populus” powołanych zostało 13 nowych diecezji, a 8 dotychczasowych zostało podniesionych do rangi archidiecezji.

Zatem jest to jubileuszowy dar dla Ojca Świętego Franciszka, wyrażający wdzięczność za 25 lat istnienia nowych struktur Kościoła w Polsce, podkreślający także inne ważne jubileusze: jubileusz 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 140. rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie oraz 100-lecie objawień fatimskich.

Autorami tej inicjatywy są arcybiskupi i biskupi metropolii warmińskiej i białostockiej oraz Białostocka Dyrekcja Lasów Państwowych. Choinka bożonarodzeniowa, która w tym roku ozdobi plac przed Bazyliką św. Piotra w Rzymie pochodzi z terenu diecezji ełckiej, z Mazur, z przepięknych lasów Puszczy Rominckiej należącej do Białostockiej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Diecezja Ełcka jako jedna z nowo utworzonych wówczas diecezji, przeżywa w tym roku Jubileusz 25-lecia i wraz z Białostocką Dyrekcją Lasów Państwowych podjęła się organizacji transportu drzewka.

Ta choinka, kiedy zostanie już ścięta, będzie przywieziona na Plac Jana Pawła II do Ełku. W dniu 11 listopada, w Święto Niepodległości zgromadzimy się o godzinie 15.00 na Placu, gdzie zostanie pobłogosławiony transport i w modlitwie będziemy wypraszać Boże błogosławieństw dla Wiernych oraz szczęśliwy i bezpieczny przejazd z Ełku do Watykanu, z Mazur do Watykanu.

Uroczyste zapalenie lampek na choince i spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem będzie miało miejsce na Placu św. Piotra w Rzymie, dnia 7 grudnia 2017 r przy udziale przedstawicieli Konferencji Episkopatu Polski oraz przybyłych delegacji z metropolii warmińskiej i metropolii białostockiej.

Ełcka Kuria Diecezjalna

Diecezjalny Miesięcznik Martyria zaprasza na wspólne pielgrzymowanie po Włoszech w tym czasie .

Szczegóły w załącznikach, bądź u ks. Krzysztofa Zubrzyckiego (te. 730 38 39 40)

Pielgrzymka do Włoch-autokar

Pielgrzymka do Włoch – lot