Choinka dla Papieża już gotowa! 🌲🌲🌲

Choinka z lasów mazurskich, z terenu Diecezji Ełckiej – Bożonarodzeniowy dar dla Papieża już gotowa!

Uroczysta iluminacja lampek na choince i spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem będzie miało miejsce w Rzymie w czwartek, 7 grudnia 2017 r. Przed południem w Auli Pawła VI Ojciec Święty Franciszek spotka się na specjalnej audiencji z delegacjami przybyłymi specjalnie na tą okoliczność, w tym delegacja z Polski reprezentująca wszystkich zaangażowanych w dzieło „Bożonarodzeniowa choinka dla Papieża”. Następnie na Placu Świętego Piotra o godz. 16.30 rozpocznie się prezentacja tegorocznej dekoracji Bożonarodzeniowej (ozdobionej choinki i przygotowanej szopki) oraz ceremonia oświetlenia choinki podarowanej z Mazurskich lasów. Na to wydarzenie przybędą biskupi z archidiecezji warmińskiej, diecezji ełckiej, delegacje leśników oraz pielgrzymi, wśród których będą dzieci z domów dziecka z diecezji ełckiej.

Od momentu zapoczątkowania przez Jana Pawła II tradycji świątecznej choinki w Watykanie, już przez 35 lat poszczególne narody Europy ofiarowują corocznie drzewko dla Papieża. Bożonarodzeniową choinkę sprezentowały dotychczas m.in.: Włochy, Austria, Niemcy, Słowacja, Słowenia czy Czechy. 20 lat temu choinkę dla Papieża podarowali górale z Zakopanego. W tym roku nasza kolej.

Z naszą Bożonarodzeniową Choinką dla Papieża do Watykanu przyjechały także mniejsze świerki. Tutaj w sali audiencyjnej – Aula Pawła VI