Choinka Noworoczna 2019 w Suwałkach w par. pw. Św. Kazimierza

W parafii pw. Św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach, co roku w okresie zimowym od 22 lat, odbywa się spotkanie dla dzieci i młodzieży z Parafii i nie tylko, w ramach tzw. „Choinki Noworocznej”.

Jest ona jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla społeczności lokalnej. W bieżącym roku przypadło ono 20 stycznia w niedzielę. „Choinka Noworoczna” jest organizowana przez miejscowego Proboszcza Ks. Prał. Lecha Łubę będącego również pomysłodawcą. Z pewnością nie mogłaby zostać zrealizowana bez ogromnego wkładu pracy i poświęcenia członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.  Nie można nie zauważyć ogromnego wsparcia większości lokalnych Przedsiębiorców oraz życzliwego wsparcia Władz Państwowych oraz Lokalnych Włodarzy z Panem Prezydentem Czesławem Renkiewiczem na czele, a także Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w Kościele Św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach o 13.30, na której byli obecni zaproszeni goście. Potem wszyscy udali się w radosnym orszaku do Szkoły Podstawowej nr 10. Czas zabawy mijał szybko w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, która w tym dniu przypominała o świąteczno – karnawałowym nastroju. Tańce i zabawy przerywane były konkursami, w których można było wykazać się sprytem, zwinnością, a także poczuciem humoru, a to wszystko dzięki Paniom z Przedszkola nr 5 w Suwałkach oraz pracownikom Szkoły Podstawowej nr 10. Oczekiwanym momentem było oczywiście przybycie Świętego Mikołaja z prezentami. Wspaniałymi paczkami zostało obdarowanych ponad 300 dzieci.

Dziękujemy za przygotowanie i zorganizowanie kawiarenki, gdzie można było wypić kawę i zjeść pyszne ciasta. Wspólna praca Parafii, Władz Państwowych, Władz Miejskich, miejscowych Przedsiębiorców, Rodziców, dzieci, Dyrekcji SP 10 i Przedszkola nr 5, nauczycieli i pracowników szkoły i przedszkola sprawiła, że takie wydarzenie na długo zapadnie w pamięci wszystkich. Mimo, że impreza odbyła się w pierwszą niedzielę ferii, zimowa aura nie zniechęciła do wspólnej zabawy, frekwencja była wysoka. Wiele dzieci przybyło ze swoimi rodzicami i młodszym rodzeństwem.

Wypada dodać, że na trwałe zapisaliśmy się na kartach historii, ponieważ to wydarzenie jest najdłużej, nieprzerwanie organizowaną, tego typu zabawą w Suwałkach i na całym Podlasiu. W całej 22-letniej historii obdarowanych zostało już ponad 6000 dzieci.

Czesława Ostrowska – Prezes POAK