Oficjalny serwis internetowy Diecezji Ełckiej

ul. Storczykowa 45
16-300 Augustów
Telefon: (087) 643 44 44

Rys historyczny: 2 października 1994r.(w liturgiczne wspomnienie świętych Aniołów Stróżów) w Augustowie na osiedlu Wypusty, został postawiony krzyż i rozpoczęto budowę tymczasowej drewnianej kaplicy. Dnia 24. XII 1994r. podczas Bożonarodzeniowej pasterki Ks. Bp Wojciech Ziemba, poświęcił kaplicę i erygował z części parafii Najśw. Serca Jezusowego w Augustowie, nową parafię Świętej Rodziny oraz ustanowił jej pierwszym proboszczem Ks. Stanisława Wrońskiego. Po doprowadzeniu wszystkich przyłączy, zrobieniu ulic, parkingu i chodników, w 2006 r. została rozpoczęta budowa żelbetonowego nowego kościoła.

Wyposażenie kaplicy: tymczasowa drewniana kaplica wyposażona we wszystkie niezbędne umeblowanie, elementy liturgiczne, urządzenia techniczne, elektryczne wraz z nagłośnieniem, organami i podłączonym miejskim ogrzewaniem.

Grupy parafialne: liczne koła różańcowe żeńskie, męskie i dzieci; Ruch Światło - Życie; Wieczernik modlitwy Świętej Rodziny; ministranci; chór parafialny; schola młodzieżowa; grupa Nieustannej Nowenny do Ducha Świętego; grupa pielgrzymkowa; Ruch Apostolski „Rodzina Rodzin"; parafialne koło Caritas.

Odpust: Świętej Rodziny- pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu

Plebania: murowana, wyposażone mieszkanie dla ks. Proboszcza i ks. Wikariusza, pomieszczenie gościnne, urządzona kuchnia, kancelaria i sala spotkań grup parafialnych.

Księgi parafialne: od roku: 1994, kronika parafialna również od roku: 1994

Z parafii pochodzą: Ks. Sławomir Kudrawiec, Ks. Marcin Oleksy, Ks. Krzysztof Walendziuk, Ks. Andrzej Godlewski, Ks. Jerzy Karpiński, Ks. Marian Miklaszewski

Do parafii należą ulice: Wojska Polskiego, Białostocka, Mazurska, Arnikowa, Goryczkowa, Rosiczkowa, Miłkowa, Słowackiego, Kalinowa, Storczykowa, Bluszczowa, Pełnikowa, Liliowa, Wspólna, Widłakowa, Konwaliowa, Wypusty, Jarzębinowa, Mickiewicza, Chreptowicza, Brzostowskiego, Obr. Westerplatte, Grzybieniowa, Prądzyńskiego, Sasankowa, Zawilcowa, Korczakowskiego, Krecia, Rysia, Bobrowa, Ziołowa, Ruciana, Miętowa, Rumiankowa, Obuwnika, Stokrotki, Chabrowa, Makowa, Targowa, Koński Rynek, Torfowa, Bagienna, Mokra.

- bloki: Wojska Polskiego 53; Norwida 2, 4, 6; Chreptowicza 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 19, 21, 23, 25; Hoża 2; Mickiewicza 17, 19, 21, 23, 25; Osiedlowa 2A, 3, 4, 5, 6, 7; Obr. Westerplatte 1, 1A, 1B, 3, 5, 7, 9; Sucharskiego 2, 2A, 3, 4, 5, 6, 7, 11, 12, 13, 14.

RSS Feeds

Zobacz również..