Oficjalny serwis internetowy Diecezji Ełckiej

16-300 Augustów
strona www
Telefon: (087) 643 44 44

Rys historyczny: 2 października 1994r.(w liturgiczne wspomnienie świętych Aniołów Stróżów) w Augustowie na osiedlu Wypusty, został postawiony krzyż i rozpoczęto budowę tymczasowej drewnianej kaplicy. Dnia 24. XII 1994r. podczas Bożonarodzeniowej pasterki Ks. Bp Wojciech Ziemba, poświęcił kaplicę i erygował z części parafii Najśw. Serca Jezusowego w Augustowie, nową parafię Świętej Rodziny oraz ustanowił jej pierwszym proboszczem Ks. Stanisława Wrońskiego. Po doprowadzeniu wszystkich przyłączy, zrobieniu ulic, parkingu i chodników, w 2006 r. została rozpoczęta budowa żelbetonowego nowego kościoła. Kościół został oddany do użytku, a tymczasową kaplicę przekazano do nowopowstałej parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku. Dnia 9 czerwca 2012 roku kościół parafialny pw. Świętej Rodziny został pobłogosławiony przez bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego.

Grupy parafialne: liczne koła różańcowe żeńskie, męskie i dzieci; Ruch Światło - Życie; Wieczernik modlitwy Świętej Rodziny; ministranci; chór parafialny; schola młodzieżowa; grupa Nieustannej Nowenny do Ducha Świętego; grupa pielgrzymkowa; Ruch Apostolski „Rodzina Rodzin"; parafialne koło Caritas.

Odpust: Świętej Rodziny- pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu

Księgi parafialne: od roku: 1994, kronika parafialna również od roku: 1994

Msze święte:

RSS Feeds

Wydarzenia

Orędzie na Światowy Dzień Misyjny Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 16 października 2014, 13.03
Dzień Dziecka Utraconego Dzień Dziecka Utraconego 08 października 2014, 13.37
Dzień modlitwy różańcowej Dzień modlitwy różańcowej 07 października 2014, 12.42
Spotkania z Ewangelią Janową Spotkania z Ewangelią Janową 07 października 2014, 12.03

Zobacz również..

Szlak Papieski - Ełk - Wigry  karmel caritas millenium   ksm1