Oficjalny serwis internetowy Diecezji Ełckiej

19-400 Judziki
strona www
Telefon: (87) 520-76-60

Rys historyczny: Metryka miejscowości Judziki i innych należących do parafii sięga XVII/XVIII w. Do 1945 r. zamieszkiwała tu ludność wyznania ewangelicko-augsburskiego. Po II wojnie światowej Judziki i inne miejscowości zasiedliła ludność polska wyznania rzymskokatolickiego, pochodząca w przeważającej części z Suwalszczyzny. Do 1991 r. miejscowości należące dzisiaj do par. w Judzikach należały do par. w Olecku. Parafię w Judzikach utworzył Bp. Edmund Piszcz, biskup warmiński, dekretem z dnia 1 lipca 1001 r. Kościół parafialny zaczęto budować w 1992 r. W Roku Jubileuszowym 2000 kościół został pobłogosławiony i oddany do użytku liturgicznego.

Wyposażenie: Kościół jest budowla halową, murowaną w stylu neogotyckim, z wyodrębnionym niewielkim prezbiterium do którego od strony północno-wschodniej przylega zakrystia, z fasadą główną zwieńczoną wieżą.

Msze Święte: dni powszednie: 17.00, niedziele: 9.00, 11.00

Grupy parafialne: KSM, Eucharystyczny Ruch Młodych, Zespół muzyczny, Parafialny Zespół Caritas, Szkolne Koła Caritas, Ministranci i Lektorzy.

Odpusty: św. Ap. Piotra i Pawła - 29 czerwca

Księgi parafialne: od 1991, kronika parafialna również od 1991 r.

Plebania: budynek wolnostojący, murowany

Cmentarz: Parafia korzysta z cmentarza komunalnego w Olecku.

Z parafii pochodzą: ks. Jacek Rant – Paulista, S. Jolanta Podbielska - Klaryska w Elblągu.

Do parafii należą miejscowości: Babki Oleckie, Bialskie Pola, Biała Olecka, Judziki, Lenarty, Mieruniszki PGR

Przedszkola i Szkoły: Zespół Szkół w Judzikach i Zespół Szkół w Babkach Oleckich.

RSS Feeds

Wydarzenia

O. Jan Góra o idei Lednicy w Suwałkach O. Jan Góra o idei Lednicy w Suwałkach 28 października 2014, 09.25
Orędzie na Światowy Dzień Misyjny Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 16 października 2014, 13.03