Diecezjalne dziękczynienie za 25 lat diecezji

W czwartek 8 czerwca 2017 roku odbędzie się uroczyste dziękczynienie za 25-lecie istnienia naszej ełckiej diecezji. Jak podkreśla biskup ełcki Jerzy Mazur: „Wdzięczni jesteśmy Bogu za dar, dziś już świętego papieża Jana Pawła II, który uroczystym dokumentem „Totus Tuus Poloniae Populus”, w dniu 25 marca 1992 roku powołał do istnienia – wśród wielu innych – diecezję ełcką”. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej, przewodniczyć będzie i kazanie okolicznościowe wygłosi prymas Polski – abp Wojciech Polak.

Głównym akcentem dziękczynienia za 25 lat istnienia diecezji ełckiej będzie akt zawierzenia diecezji Niepokalanemu Sercu Maryi.

Centralne uroczystości liturgiczne, jako dziękczynienie, odbędą się 8 czerwca w Ełku na placu Jana Pawła II o godz. 18.00.

Msza św. zostanie poprzedzona czuwaniem modlitewnym w katedrze ełckiej.

W związku z tym, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej wraz z rodzinami oraz wszyscy chętni zgromadzą się w ełckiej katedrze o godzinie 16.30, aby wziąć udział w czuwaniu, a także w uroczystej procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej na plac celebry.

Kapłani zgromadzą się przy ołtarzu na placu Jana Pawła II do godziny 17:30. Od godziny 17.00 na placu Jana Pawła II potrwa czuwanie modlitewne z rozważaniami różańcowymi.

mr