Diecezjalne spotkanie teściowych w Lipsku

W sobotę, 8 lipca 2017 r. odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Teściowych w sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku nad Biebrzą.

Jego Ekscelencja Ksiądz Bp Jerzy Mazur zaprasza rodziny do Lipska, skąd pochodzi szczególna teściowa – bł. Marianna Biernacka. Uroczystą Mszę św. o godzinie 11.00 poprzedzi montaż słowno-muzyczny o bł. Mariannie.

Warto przypomnieć, że na początku lipca 1943 roku gestapo dokonało wielu aresztowań w Lipsku i okolicach. Przyszło również po Stanisława Biernackiego i jego żonę Annę, która była w dziewiątym miesiącu ciąży. Wówczas Marianna, teściowa Anny padła do stóp niemieckiego żołnierza i prosiła: Panie, a gdzie ona pójdzie? Ulitujcie się, tu jedno dziecko, drugie za dwa tygodnie na świat ma przyjść – pójdę za nią. Po tych słowach zwróciła się do swojej rodziny: Ja jestem stara, a wy młodzi, powinniście żyć. Sołtys, który był obecny podczas aresztowania, przetłumaczył te słowa, a żandarm niemiecki po chwili zastanowienia wyraził zgodę. Wywieziono ją wraz z innymi aresztowanymi do więzienia w Grodnie. 13 lipca 1943 roku na fortach w Naumowiczach Niemcy rozstrzelali 50 mieszkańców Lipska, w tym Mariannę i jej syna Stanisława.

Ojciec Święty Jana Paweł II, 13 czerwca 1999 r. w czasie Mszy św. w Warszawie beatyfikował 108 Sług Bożych, w których gronie znalazła się Marianna Biernacka. Jest ona patronką teściowych, życia poczętego oraz rodzin.

Zachęcamy do udziału synowe, teściowe oraz kobiety oczekujące potomstwa, aby za wstawiennictwem bł. Marianny Biernackiej upraszać potrzebne łaski.

Sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku, gdzie znajduje się obraz błogosławionej Marianny, oraz szczególne miejsce jej kultu, spotka się z dużym zainteresowaniem wśród pielgrzymów, a zwłaszcza teściowych.