Diecezjalny Dzień Młodzieży

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Mimo pandemii nie ustajemy w trudzie pracy z młodzieżą i zdaje sobie sprawę, że dotarcie do nich jest trudne. Patrząc na aktualną sytuację w naszym kraju, zmieniliśmy formułę dnia młodzieży, na który już dziś serdecznie zapraszamy młodzież.

Tegoroczny dzień młodzieży odbędzie się 20 czerwca. Z racji na obostrzenia odbędzie się on w dwóch przestrzeniach – internetowej i parafialnej.

Plan spotkania wygląda następująco:

11:00 – 11:30 – ks. Artur Hałucha – konferencja – link pojawi się na stronie wydarzenia na portalu Facebook (Diecezjalny Dzień Młodzieży 2020@home2020) oraz na kanale DM Genezaret na portalu YouTube

14:00 – 15:00 – bp Jerzy Mazur – Msza święta i słowo do Młodych – transmisja z par. pw.  Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie – link pojawi się na stronie wydarzenia na portalu Facebook (Diecezjalny Dzień Młodzieży 2020@home2020) oraz na kanale DM Genezaret na portalu YouTube

17:30 – 18:00 – Ewa, Jacek i Gabrysia – świadectwa – link pojawi się na stronie wydarzenia na portalu Facebook (Diecezjalny Dzień Młodzieży 2020@home2020) oraz na kanale DM Genezaret na portalu YouTube

Ostatnim punktem jest adoracja od godz. 19:00. To czas, podczas którego chcemy łączyć się ze sobą duchowo na wspólnej modlitwie w swoich kościołach parafialnych.  Za aprobatą Księdza Biskupa zachęcam, aby na ten czas zaprosić młodzież do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Proszę, aby przedłużeniem dnia młodzieży była wspólna niedzielna Eucharystia 21 czerwca w kościele parafialnym

Jest to dobry moment, by po przerwie i odwołaniu dyspensy od uczestnictwa we Mszy Św. na nowo doświadczyli wspólnoty eucharystycznej.

Ks. Adrian Sadowski

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży