Droga Krzyżowa ulicami Ełku

Zbawienie przyszło przez Krzyż, ogromna to tajemnica…

W piątek przed Niedzielą Palmową, 23 marca 2018 r., już tradycyjnie ulicami miasta przejdą wierni w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego i Duszpasterstwo Młodzieży Rejonu Ełckiego zapraszają wszystkich wiernych miasta Ełku do udziału w tym nabożeństwie, które rozpocznie się o godz. 1900 na Placu Jana Pawła II. Trasa Drogi Krzyżowej będzie przebiegała ulicami: Plac Jana Pawła II, ul. Wojska Polskiego, Mickiewicza, Gdańska, Sikorskiego, Bahrkego, Grota Roweckiego, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa zakończy się Komunią Świętą, Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem pasterskim.

Krzyż między stacjami Drogi Krzyżowej będzie niesiony przez poszczególne Wspólnoty Parafialne z Księżmi Proboszczami, Alumnów WSD, Siostry Zakonne, Władze Samorządowe, Służby Mundurowe oraz Służbę Zdrowia wraz z Caritas Diecezjalną. Niesiony w tym nabożeństwie krzyż, jest kopią Krzyża Światowych Dni Młodzieży.

Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zaprasza wszystkich ełczan do udziału w zbliżającej się Nowennie przed Świętem Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie się w Wielki Piątek, 30 marca oraz na uroczystą Mszę św. odpustową, która odbędzie się 8 marca o godz. 15.00 w Sanktuarium.

Natomiast w Niedzielę Palmową, 25 marca 2018 r. o godz. 14.00 w Katedrze Ełckiej Mszą św. pod przewodnictwem bp Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego, rozpocznie się spotkanie młodzieży miasta Ełku. Po Eucharystii młodzież zaprezentuje pantomimę ewangelizacyjną, która będzie wprowadzeniem do krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu.