Droga Krzyżowa ulicami Orzysza

Tradycyjnie, w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową, w Orzyszu odbywa się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Trasa w tym roku obejmowała następujące ulice: Giżycka, Wojska Polskiego, Ogrodowa, Rynek, Ratuszowa, Zielona, Kajki i Osiedle Robotnicze.

Krzyż ulicami miasta Orzysza niosły koła różańcowe męskie i żeńskie, wspólnoty parafialne, chór parafialny, Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, ministranci i lektorzy, młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania, ojcowie, matki, dzieci, księża i siostry zakonne oraz nauczyciele.

Serdecznie dziękujemy wszystkim jej uczestnikom za wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Szczególne podziękowania składamy służbom mundurowym – policji i straży pożarnej za czuwanie nad bezpiecznym przejściem między ulicami.