Drugi Marsz Wszystkich Świętych w Orzyszu

Środowy wieczór należał do Świętych. Kim byli? Co robili? Dlaczego są Świętymi? Kto jest patronem, opiekunem ekologów? A lekarzy? A myśliwych? A mundurowych? Kto może zostać świętym? Jak na imię miał Święty, któremu w wieku 12 lat objawiła się Matka Boża…

To tylko niektóre (łatwiejsze) pytania, jakie padły podczas konkursu wiedzy na temat Świętych w Kościele. Tak jak w ubiegłym roku, po wieczornej Mszy św., odbył się konkurs wiedzy. Tym razem naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny: Liturgiczna Służba Ołtarza i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Pojedynek był bardzo wyrównany a emocji nie brakowało. Ostatecznie rozgrywka zakończyła się remisem. Obu drużynom wręczone zostały drobne upominki.

Po emocjonującym konkursie, wszyscy wzięli udział w Marszu Wszystkich Świętych. Marsz wyruszył z kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej w kierunku świetlicy Kajak, gdzie na wszystkich przybyłych „czekała” gorąca herbata, ciasto oraz pizza.

Inicjatorem i pomysłodawcą marszu po raz kolejny był ks. Michał Hańczyc.

Składamy serdeczne podziękowania dla Policji i Straży Pożarnej z Orzysza za zapewnienia bezpieczeństwa podczas Marszu.

Joanna Dziatkowiak