Duchowe Przygotowanie na 100-lecie Odzyskania Niepodległości 8 – 11 listopada 2018 r.

W tym roku mija 100 lat Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. To szczególna okazja, aby wyrażać Bogu wdzięczność za dar wolności, polecając miłosierdziu Bożemu poległych, którzy przelali krew swoją w obronie nie tylko kraju, ale i naszej wiary.

Zachęcamy do włączenia się w Duchowe Przygotowanie na 100-lecie Odzyskania Niepodległości, które w Ełku będzie przebiegało według następującego programu:

8.11.2018 r. (czwartek): Kościół na drodze do niepodległości:

– godzina 18.00 – Msza św. z kazaniem w każdej parafii

– po  Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu

– nabożeństwo uwielbienia i dziękczynienia

9.11.2018 r. (piątek): Dzień modlitwy o miłosierdzie:

– Przed południem Msze św. dla szkół.

– godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w   kościołach, domach rodzinnych, miejscu pracy, na ulicach, Radio 5

– godz. 18.00 – Msza św. w każdej parafii z kazaniem

– godz. 19.15 – Droga Krzyżowa z Placu Jana Pawła II do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku

10.11.2018 r. (sobota): Z Maryją o dar pokoju

– godz.12.00 – Różaniec w kościołach, rodzinach, na ulicach,   Radio 5

– godz. 18.00 – Msza św. w parafiach z kazaniem. Gromadzimy się w trzech kościołach par.  (katedra,  NSJ i Ducha Świętego).

– 19.15 – przemarsz na Plac Jana Pawła II.

– godz. 19.30 – Plac Jana Pawła II – czuwanie modlitewno-patriotyczne

11.11.2018 r. (niedziela): Dziękczynienie za dar wolności:

we wszystkich kościołach sprawowane są Msze św. dziękczynne za dar wolności; zachęca się, aby w kościołach odmawiano w tym dniu modlitwę różańcową, Koronkę do Bożego Miłosierdzia

– godz. 12.00 – (bicie dzwonów) i Anioł Pański

– godz. 12.15 – Główna Msza św. w katedrze św. Wojciecha  sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego.

WDO