„Dzieci Fatimskie” w parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku.

Mali aktorzy z dziecięcą szczerością

Setna rocznica objawień Maryi w Fatimie stała się doskonałą okazją do przypomnienia odwiedzin i orędzia Najświętszej Maryi Panny z 1917 roku.  Opowieść sceniczna pt. „Dzieci Fatimskie” została przygotowana na podstawie wspomnień siostry Łucji zawartych w książce: „Siostra Łucja mówi o Fatimie”. Premiera miała miejsce 18 maja br. w parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku.

Zasadniczą treścią tego przedstawienia  jest realizacja orędzia Matki Bożej, które dzieci z Fatimy starały się dokładnie wypełniać – tymi słowami autorka i reżyserka, wprowadziła widzów w nastrój i duchowe przeżycia, których dostarczyły nam dzieci: Amelka, Asia, Franciszek i Ania, wcielające się w role Dzieci Fatimskich i Maryi. Z dużym wzruszeniem mogliśmy przyjrzeć się przeżywaniu przez dzieci spotkań z Maryją, ich świadectwa wiary i przeciwstawiania się nieprawościom oraz ofiarowania Panu Jezusowi doświadczanego bólu i cierpień „za nawrócenie grzeszników i za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi”.

Młodzi aktorzy z wdziękiem i rozbrajającą, dziecięcą szczerością oraz swobodą przybliżyły postaci kanonizowanych 13 maja tego roku Franciszka i Hiacynty oraz Czcigodnej Sługi Bożej s.Łucji.

Przedstawienie będzie wystawiane w czerwcu i wrześniu w wybranych ełckich parafiach, które będą gościć Figurę Matki Bożej Fatimskiej. Uczestnicząc w nim pozwólmy, by posłużyło ono do refleksji, jak każdy z nas odpowiada życiem na orędzie Pani Fatimskiej.

Beata