Dzień skupienia dla osób związanych z Duszpasterstwem Rodzin

W pierwszy weekend Wielkiego Postu, w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach, odbył się dzień skupienia dla osób związanych z Duszpasterstwem Rodzin. Rozważaniom przewodniczył ks. Jacek Stefański.

Punktem wyjścia dwudniowych rozważań były słowa „Uczyńmy człowieka na nasz obraz, podobnego nam” (Rdz 1,26). Przez ten czas uczestnicy pochylali się nad Bożym zamysłem stworzenia. Był to czas ponownego odkrycia godności osoby ludzkiej oraz zadań, jakie Bóg przygotował dla każdego człowieka. To ważne, aby w świecie, który oraz bardziej przepełniony jest rozmytymi treściami mówiącymi o człowieku, jego godności i zadaniach wracać do Bożego zamysłu stworzenia.

Dopełnieniem rozważań były wspólne modlitwy i udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Uczestnicy mieli również okazję poznać historię miejsca w którym się znajdują, dzięki ciekawym opowieściom księdza rekolekcjonisty. Miejsce, w którym odbywały się rekolekcje naznaczone jest setkami lat modlitewnej obecności kamedułów. Poznanie ich sposobu życia zachęca każdego do jeszcze większego przylgnięcia do Boga Ojca.