Dzień skupienia wolontariuszy ełckiej Caritas

Dzień Skupienia w Oktawie Świąt Wielkanocnych we wtorek, 23 kwietnia br., to już tradycyjnie spotkanie wolontariuszy Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas. Odbył się on w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku. Modlitwie wspólnoty Caritas przewodniczyli: ks. kan. dr Dariusz Kruczyński i ks. dr Ryszard Sawicki oraz ks. Paweł Zaskowski. Najpierw modliliśmy się nowenną przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Następie wolontariusze i pracownicy Caritas wzięli czynny udział w Eucharystii, czytając słowo Boże i wezwania modlitwy wiernych, a także niosąc dary ofiarne. W wygłoszonej homilii ks. Ryszard odniósł się do spotkania św. Marii Magdaleny ze Zmartwychwstałym Chrystusem, ukazując ją wolontariuszom jako przykład gorliwego świadectwa i służby.

Po modlitwie w kościele udaliśmy się do sali parafialnej, gdzie kontynuowaliśmy nasze spotkanie. Wspólną agapę rozpoczęliśmy od podzielenia się chlebem.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną  modlitwę. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Gospodarzy – ks. prał. Mieczysława Brzóski, kustosza sanktuarium oraz członków Parafialnego Zespołu Caritas.

Wolontariusze pełniący dzieła miłosierdzia należą do ogromnej wspólnoty, jaką jest Caritas. Ich posługa oraz różne formy zaangażowania w pomoc bliźnim są wymownym świadectwem dla współczesnego świata. Życzymy, by służba drugiemu człowiekowi była dla nich drogą do spotkania ze Zmartwychwstałym.

Iwona Bakun