Dzień Życia Konsekrowanego

W wigilię liturgicznego święta Ofiarowania Pańskiego – Światowego Dnia Życia Konsekrowanego,  odbyło się spotkanie osób konsekrowanych z Diecezji Ełckiej.  Wzięli w nim udział przedstawiciele Zgromadzeń zakonnych żeńskich i męskich, życia pustelniczego oraz dziewice i wdowy konsekrowane.

Spotkanie rozpoczął delegat Ordynariusza ełckiego ds. Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego w naszej diecezji ks. Dariusz Zalewski, proboszcz parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny w Ełku. Podczas konferencji wskazywał na modlitwę oraz żywą relację z Jezusem, jako źródło szczęścia i prawdziwej radości w życiu konsekrowanym. Adoracja Najświętszego Sakramentu poprowadzona przez Siostry, była okazją do głębszego zamyślenia nad tajemnicą daru powołania złożonego w kruchych naczyniach ludzkich serc. Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup pomocniczy Adrian Galbas SAC, była wspólnym dziękczynieniem za miłość i zaufanie, jakim obdarzył Bóg słabego człowieka. Biskup Galbas zaznaczył, że nie trzeba martwić się małą ilością osób konsekrowanych w katedrze ełckiej lecz zadbać o jakość, gdyż  „ani jednej świecy nie zapali się od miliona świec zgaszonych, ale milion od jednej płonącej zapłonie”.

Spotkanie zakończono wspólną Agapą w Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku.

s.Tabita