Ełk: „Droga do Emaus” – Ekstremalna Droga Krzyżowa

Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych.

Zamień 40 dni postu na 40 km pieszej nocnej wędrówki!

W dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani, nie mamy czasu by należycie przygotować się do Przeżywania świąt Wielkanocy. Ekstremalna Droga Krzyżowa daje nam możliwość: nadrobienia tej straty, przebycia drogi tylko z Nim, poczuć to co On.

Czy jesteś w stanie PODJĄĆ WYZWANIE? W zeszłym roku zrobiło to 26000 osób. Zapraszamy zarówno wierzących, poszukujących jak twardo stąpających po ziemi. Może właśnie w tej wędrówce odnajdziesz tą właściwą drogę?

Wybraliśmy rozważanie Misterium Drogi Krzyżowej podczas pieszej, nocnej wędrówki prowadzącej z Parafii Św. Tomasza Apostoła w Ełku. Ci, którzy wyruszą z nami, przekonają się, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki, inaczej gdy stopy pełne są odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa…

Zapraszamy!

Rozpoczęcie 42km Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 7 kwietnia 2017r. o godz. 21:00 w parafii pod wezwaniem Św. Tomasza Apostoła przy ulicy 11 listopada 26 w Ełku

Zapisy od 1 marca do 7 kwietnia  na stronie www.edk.org.pl