FILM „NIEPLANOWANE” JUŻ W KINACH

Zachęcamy do obejrzenia filmu fabularnego „Nieplanowane”, który będzie można zobaczyć w ełckim Kinie Planet Cinema w dniach od 8 do 14 listopada 2019 r.

W Kinie Ełckiego Centrum Kultury – tylko 18 listopada 2019 r.

Film opowiada o nawróconej aborcjonistce, która niegdyś kierowała jedną
z największych amerykańskich klinik aborcyjnych. Film „Nieplanowane”,
który jest ekranizacją bestsellerowej książki pod tym samym tytułem, odsłania kulisy działania organizacji Planned Parenthood – jednej z największych korporacji zajmujących się aborcją. Petycję o udostępnienie obrazu w Polsce podpisało 224 tys. osób.

Bohaterka filmu, jako studentka została wolontariuszką, a następnie pracownicą jednej z klinik aborcyjnych. Szybko awansowała. Wkrótce została jedną z najmłodszych dyrektorek w Planned Parenthood, współodpowiedzialną w sumie za blisko 22 tys. przeprowadzonych aborcji. Jej życie odmieniło się, kiedy asystując przy jednej z aborcji zobaczyła na ekranie USG nienarodzone dziecko, uciekające przed narzędziami lekarza.

Film wywołał ogromny odzew społeczny w Stanach Zjednoczonych. Pod jego wpływem z korporacji aborcyjnej odeszło prawie 100 pracowników. Odnotowano także wzrost liczby osób zaangażowanych w ruch pro-life. Od czasu jego premiery dziewięć stanów USA wprowadziło ustawodawstwo zwiększające ochronę nienarodzonych dzieci.

Na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Niepokalanów” film zdobył nagrodę prezydenta RP Andrzeja Dudy dla „Filmu, który zmienia życie”.

Zachęcamy gorąco do promowania tego szczególnego filmu w rodzinach i środowiskach pracy, gdyż film ten uratował nie jedno nienarodzone dziecko.

WDO