Gala Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas Diecezji Ełckiej

Gala Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas Diecezji Ełckiej zbliża się wielkimi krokami. Już 5 grudnia 2019 r. spotkamy się w Ełku, aby wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Wydarzenie to wpisało się już w tradycję wolontariatu Caritas Diecezji Ełckiej, a jego punktem kulminacyjnym będzie nadanie tytułu „Szkolnego Koła Caritas Roku 2019” i rozstrzygnięcie konkursu „Miłosierdzie drogą do świętości”.

Tytuł „Szkolnego Koła Caritas Roku 2019” zostanie przyznany Kołu, które odznacza się szczególnym zaangażowaniem w pracę charytatywną. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do ełckiej Caritas do 27 listopada 2019 r. z dopiskiem „Szkolne Koło Caritas Roku 2019”.
Jednocześnie zapraszamy członków SKC do udziału w konkursie „Miłosierdzie drogą do świętości”. Zainteresowani udziałem w tym konkursie mają czas do 27 listopada 2019 r. na przygotowanie prac i dostarczenie ich do ełckiej Caritas.

Szczegóły i regulaminy konkursów dostępne są na stronie internetowej ełckiej Caritas: http://www.elk2.caritas.pl/index.php?name=News&file=article&sid=3399. Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Wszelkich informacji w sprawie konkursów udzielają ich koordynatorzy:
– p. Joanna Dziatkowiak, tel. (87) 441 70 17, e-mail: jdziatkowiak@caritas.pl;
– ks. Ryszard Sawicki, tel. (87) 441 70 24; e-mail: rsawicki@caritas.pl.

Ponadto prosimy opiekunów o wypełnienie załączonej ankiety aktualizacyjno-sprawozdawczej SKC.

Ramowy program Gali Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas:
9.30 – Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jerzego Mazura SVD
w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku (ul. Armii Krajowej 2)
10.30 – Przejście do Ełckiego Centrum Kultury (ul. Wojska Polskiego 47)
10.45 – Powitanie przybyłych Gości
11.00 – Rozstrzygnięcie konkursu „Miłosierdzie drogą do świętości”
11.30 – Rozstrzygnięcie konkursu „Szkolne Koło Caritas Roku 2019”
12.00 – Wspólna agapa
12.20 – Spektakl pt. „Samotny wśród ludzi” w wykonaniu grupy teatralnej „ZgiEłk” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku przy Katolickim Stowarzyszeniu Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej (ok. 20 min.).