Giżycko: Razem w obronie życia

15 października w Giżycku odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Marszu zaplanowane jest na godz. 14.00 przy parafii św. Brunona w Giżycku.

Marsz jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci.

Marsze są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem.

W czasie Marszu będą zbierane podpisy pod projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Projekt „Zatrzymaj aborcję” to kolejny obywatelski  projekt ustawy,  zmierzający do zwiększenia ochrony życia dzieci poczętych.

Wychodzimy na ulice również po to, by upominać się o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić – dzieci przed urodzeniem, które można w Polsce pozbawiać życia ze względu na ich niepełnosprawność bądź okoliczności poczęcia.

Organizatorem Marszu jest Akcja Katolicka parafii pw. św. Maksymiliana w Giżycku.