Gołdap kocha Niepodległą

Uroczystości setnej rocznicy Odzyskanie przez Polskę Niepodległości w konkatedrze w Gołdapi rozpoczęły się od spektaklu patriotycznego przygotowanego przez młodzież z LO im. Jana Pawła II w Gołdapi i wspólnoty Odnowy w Duchu Święty. Widowisko patriotyczne w reżyserii Ks. Mariusza Pawliny ukazało wpływ Kościoła i Matki Bożej w odzyskaniu przez naród upragnionej wolności. Kościół w czasie niewoli pod zaborami stał się dla Polaków ostoją patriotyzmu.

Po części artystycznej rozpoczęła się uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem wojska, pocztów sztandarowych i władz miasta. Przed Mszą Święta, w przedsionku konkatedry, Ks. kan. Andrzej Jaśko dokonał poświęcania pamiątkowej tablicy poświęconej Ks. prałatowi Aleksandrowi Smędzikowi. Tablica jest dowodem wdzięczności parafian i miasta za odbudowanie zabytkowej konkatedry. Po Mszy Świętej dalsza część uroczystości odbyła się na Placu Zwycięstwa.

ks. MP

Fot.  Aleksandra Król- Berut