Informacja o pogrzebie – śp. ks. kan. Jerzy Ząbek

Przewielebni Kapłani,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Diecezjanie
Z żalem i nadzieją Życia Wiecznego z Chrystusem, że dnia 14 stycznia 2018 roku w 82. roku życia i 57. roku Kapłaństwa, po długiej chorobie odszedł po nagrodę do Pana śp. ks. kan. Jerzy Ząbek, były Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Turośli.
Uroczystości pogrzebowe zostaną odprawione w kościele parafialnym pw. Św. Apostołów Szymona i Tadeusza w Szelkowie (diec. łomżyńska):
Poniedziałek, 15 stycznia
– wprowadzenie ciała do kościoła parafialnego
– godz. 18.00 – Msza św. żałobna za śp. ks. kan. Jerzego Ząbka
Wtorek, 16 stycznia
– godz. 14.00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego
Po Mszy św. nastąpi pochówek na cmentarzu parafialnym.
Zachęcam do modlitwy za śp. ks. kan. Jerzego Ząbka i Jego najbliższych, a wszystkich dysponujących czasem zapraszam do udziału w uroczystościach pogrzebowych Zmarłego Kapłana. Księża proszeni są o zabranie własnych szat liturgicznych.
Requiescat in pace
Ks. Marcin Maczan