Informacja o pogrzebie – śp. ks. kan. Mieczysław Bębenek

Przewielebni Kapłani,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Diecezjanie

Z żalem i nadzieją Życia Wiecznego z Chrystusem, że dnia 10 stycznia 2018 roku w 79. roku życia i 56. roku Kapłaństwa, odszedł po nagrodę do Pana śp. ks. kan. Mieczysław Bębenek, wieloletni Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Drygałach.

Uroczystości pogrzebowe zostaną odprawione w następującym porządku:
Czwartek, 11 stycznia
– przewiezienie Ciała do Augustowa
Piątek, 12 stycznia
– godz. 12. – Msza św. żałobna w bazylice pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie
– po Mszy św. przewiezienie Ciała do Drygał
– godz. 17.00 – Msza św. żałobna w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Drygałach
Sobota, 13 stycznia
godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego, w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Drygałach

Po Mszy św. nastąpi pochówek na cmentarzu w Drygałach.

Zachęcam do modlitwy za śp. ks. kan. Mieczysława Bębenka i Jego najbliższych, a wszystkich dysponujących czasem zapraszam do udziału w uroczystościach pogrzebowych Zmarłego Kapłana. Księża proszeni są o zabranie własnych szat liturgicznych.

Requiescat in pace
Ks. Marcin Maczan