IV Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi” na Wigrach

Ruch powstał w redakcji tygodnika katolickiego „Niedziela” z inicjatywy jej honorowego redaktora ks. infułata Ireneusza Skubisia.

Jak powiedział, Europa jest dziś zagubiona przez zalew ateizmu, liberalizmu i islamu. Dlatego podejmujemy działania, które mają przywrócić Europie Chrystusa i świadomość chrześcijańską – wyjaśnił ks. infułat Ireneusz Skubiś.

– Chcemy tym ruchem ogarnąć całą Europę i pracujmy z takim hasłem, zawołaniem: „Chrześcijanie Europy policzmy się”. Jest nas wielu. Są nas miliony. A rządzi nami garstka ludzi, ateistów, wolnomyślicieli. Rządzą nami ludzie, którzy mają pieniądze i przełożenie na media. A przecież my będziemy solidarni. Możemy naprawdę przywrócić normalność. Chrystus proponuje nam prawdę, normalność. Ewangelia Jezusa Chrystusa jest tą księgą, która najbardziej sprzyja rozwojowi człowieka jako osoby, ale także jako społeczeństwa – powiedział ks. infułat Ireneusz Skubiś.

Jak dodał, Ruch „Europa Christi” jest dobrze przyjmowany na naszym kontynencie.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie do WIGIER.