Jak Nikodem, w ciemności…

Nocą w kościele może się wyciszyć. To właśnie w ciszy nocy przychodzi do Jezusa Nikodem i z Nim rozmawia. To dobry czas, aby nauczyć się powierzać Jezusowi wszelkie trudy, niedogodności oraz cierpienia.

Noc stanowi dobrą atmosferę do tego żeby wrócić do Jezusa.

Otwieramy się dla Ciebie w nocy. Po raz kolejny zachęcamy wszystkich, którzy odwlekają przedświąteczną spowiedź do skorzystania z „Nocy Konfesjonałów” w katedrze ełckiej. Spowiedź rozpocznie się po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej, od ok. godziny 21:30 i potrwa do północy. W trakcie „Nocy Konfesjonałów” będzie również możliwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. W skupieniu będzie można przygotować się do spowiedzi, a potem bez pośpiechu przystąpić do sakramentu pokuty. Księża będą czekać.

Skoro nie masz czasu w dzień to  na  wzór faryzeusza Nikodema przyjdź do Jezusa o zmierzchu, żeby Go w ciszy posłuchać i porozmawiać o tym, co najważniejsze.

„Noc Konfesjonałów” to przestrzeń i czas na spotkanie z Jezusem w czasie adoracji.  To forma pomocy ludziom, którzy nie mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania podczas rekolekcji wielkopostnych czy w czasie całego okresu Wielkiego Postu, mocno wciągniętym w wir codziennych obowiązków, pracy zawodowej, powracającym do kraju na święta, czy też ludziom żyjącym na pograniczu wiary i niewiary.

Jest to propozycja dla wszystkich praktykujących, ale i rzadko bywających w kościele, dla poszukujących i zagubionych. Z tego właśnie powodu zawiera elementy, które ułatwiają decyzję pójścia do kościoła, może od lat odkładaną: ciemność, anonimowość, pełną swobodę w dialogu z Bogiem.

Akcję wspomaga aplikacja przygotowana na smartfony i tablety, która zawiera: rachunek sumienia, warunki dobrej spowiedzi, przewodnik „co i jak” w konfesjonale, zbiór popularnych modlitw, często stanowiących przedmiot pokuty i „apteczkę duchową”. Więcej informacji na: https://nockonfesjonalow.pl