Jasełka w szpitalu w Rudziszkach

W okresie bożonarodzeniowym zorganizowano odrobinę radości dla pensjonariuszy w szpitalu w Rudziszkach. Ksiądz kapelan Zbigniew Chmielewski wraz z Parafialnym Zespołem Caritas przy par. Św. Józefa w Węgielsztynie i Szkołą Podstawową im. K. Obitza w Węgielsztynie przygotowali jasełka, Mszę Św i obdarowanie prezentami. Jasełka przedstawiły dzieci z węgielsztynskiej podstawówki pod kierunkiem s. Urszuli Boguckiej i Wiolety Gorgosz; prezenty zorganizował Caritas i Koło Wolontariackie, a środki pochodziły z adwentowej sprzedaży figurek Dzieciątka Jezus.
Dzięki pięknej współpracy zazębiających się społeczności: parafialnej i szkolnej mogliśmy przyczynić się do permanentnego rodzenia się Jezusa – MIŁOŚCI.
Dziękujemy wszystkim za to dobro, także personelowi szpitala za pomoc w tym przedsięwzięciu.

ks.dr Zbigniew Chmielewski