Jubileusz 15. lecia Parafialnego Zespołu Caritas w Węgielsztynie

Parafialny Zespół Caritas w Węgielsztynie powstał w 2004 r. Grupa parafian właściwie odczytała myśl Kościoła. o potrzebie posługi miłosierdzia. Opieką duchową objął ich ks. Jerzy Katola,ówczesny proboszcz. Członkowie zespołu zatroszczyli się o lokal, który poświęcił kolejny proboszcz ks. Ireneusz Szymkiewicz.

Na przestrzeni minionych 15 lat Caritas podejmował wiele inicjatyw charytatywnych oraz czynnie angażował się w życie parafii. M.in. organizował pomoc materialną dla rodzin, troską otaczał dzieci, chorych. Organizował zbiórki dla pogorzelców. Czynił to wszystko w sposób fachowy dzięki szkoleniom jego członków. Do każdej osoby podchodzono w sposób integralny.

W niedzielę, 25 sierpnia 2019 r. świętował jubileusz 15 – lecia swojego istnienia. Mszy Św. dziękczynnej przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Zbigniew Chmielewski.
Liturgię uświetnił chór parafialny „Josephus” i organista Szymon Kokocha. Uczestnicy mieli okazję do obejrzenia prezentacji przedstawiającej dotychczasową ich pracę.

Po Mszy Św. zaproszeni goście wzięli udział w biesiadzie w ogrodach parafialnych. Imprezie towarzyszył zespół ludowy „Srokowiaki” z sąsiedniego Srokowa. Łącznie w imprezie wzięło udział blisko 60 osób, wśród nich byli m.in. członkowie Chóru Josephus, członkowie Akcji Katolickiej oraz ks. Zbigniew Chmielewski,proboszcz i opiekun PZC, p. Krzysztof Kołaszewski Burmistrz Węgorzewa, przedstawiciele rad powiatu węgorzewskiego i gminy Węgorzewo, p. Teresa Marcinkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Węgielsztynie oraz państwo Jawińscy.

ks. Zbigniew Chmielewski