Jubileusz trzydziestolecia powstania parafii w Kociołku Szlacheckim

W sobotę dnia 09.09.2017r. Parafia pw. Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej  w Kociołku Szlacheckim obchodziła jubileusz trzydziestolecia powstania parafii. Odbyły się doroczne dożynki parafialne. Głównym uroczystościom przewodniczył  J.E. Ks. Biskup Pomocniczy Diecezji Ełckiej Romuald Kamiński. Rolnicy przybyli z pięknymi wieńcami i równiankami. Mieszkańcy z plonami swoich ogrodów i sadów. Wszystkie plony po procesji wokół świątyni, złożono u stóp ołtarza. W uroczystej Mszy świętej uczestniczył także Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski, wielu zaproszonych gości i turystów wypoczywających nad jeziorami. Na zakończenie uroczystości Proboszcz parafii  ks. Jan Chrapowicki zaprosił wszystkich na Trzeci Parafialny Festyn Rodzinny. Patronat nad tą częścią uroczystości sprawowała Akcja Katolicka przy udziale Rady Parafialnej.  Każdy uczestnik znalazł coś ciekawego dla siebie. Gry i zabawy dla maluchów i dorosłych, okraszone licznymi upominkami. Mniej aktywni mogli wysłuchać koncertu swoich pociech przy kawie i ciasteczku, lub też posilić się bardziej pożywnym jadłem. Znakomita część posiłków była wkładem  gospodyń poszczególnych wiosek.  Na zakończenie dla wszystkich zaproponowano zabawę taneczną.  Radosny nastrój panował do późna. Uzyskane drobne datki jak co roku Akcja Katolicka przeznaczy w szczególności dla dzieci wspólnoty parafialnej.

Danuta Drężek

Prezes Akcji Katolickiej w Kociołku Szlacheckim