Kalendarz Miłosierdzia na rok 2021

Ełcka Caritas przygotowała „Kalendarz Miłosierdzia” na rok 2021. Stanowi on cegiełkę na jedno z najnowszych naszych dzieł – Centrum Senioralne „Misericordia”, które rozbudowujemy uwzględniając aktualne potrzeby starzejącego się społeczeństwa.

Powstaje nowy, 4-piętrowy gmach, gdzie znajdzie się docelowo 90 nowych miejsc dla osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych, wymagających opieki. Znajdzie się w nim: kaplica, stołówka, centrum rehabilitacyjne, gabinet terapii zajęciowej, gabinet lekarski i pielęgniarki, pokoje 1 i 2-osobowe. Włącz się w to dzieło nabywając kalendarz i składając ofiarę 15 zł jako swoją cegiełkę na rozbudowę Centrum Senioralnego „Misericordia” lub wpłacając dobrowolną ofiarę na nasze konto z dopiskiem „DPS Misericordia” (PKO BP S.A. o/Ełk  29 1020 4724 0000 3302 0027 2369).

Z kalendarza dowiesz się o dziełach i akcjach charytatywnych ełckiej Caritas. Zawiera on przepisy kuchni mazurskiej i nie tylko… Znajdziesz w nim także porady przydatne w codziennym życiu. Za pomoc w tworzeniu kalendarza serdecznie dziękujemy ks. Krzysztofowi Zubrzyckiemu – redaktorowi naczelnemu „Martyrii”. Od października 2020 r. „Kalendarz Miłosierdzia” można nabyć w parafiach diecezji ełckiej, siedzibie Caritas i Księgarni św. Jerzego.