Kampania „Pola Nadziei” trwa!

„Pola Nadziei” to kampania społeczna, której celem jest rozpowszechnianie idei opieki paliatywnej oraz bezinteresownej pomocy w społeczeństwie. Symbolem jest żonkil, uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. W bieżącym roku szkolnym na prośbę wolontariuszy podjęliśmy nowe wyzwanie. Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją „Pomóż Im” działającej na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci. W ramach współpracy przekazaliśmy fundusze na pomoc podopiecznym fundacji, pozyskane ze sprzedaży ozdób choinkowych  podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, akcji „Słoik Nadziei” oraz obdarowaliśmy chore dzieci poduszeczkami ofiarowanymi przez „Pasjonatki z Mazur” działające przy Domu Kultury w Pisanicy.

Na zaproszenie opiekuna i wolontariuszy gościliśmy w naszej szkole Panią Ewelinę Kikolską – koordynatora wolontariatu i Kampanii ,,Pola Nadziei’’, która przekazała nam ważne informacje dotyczące fundacji. Mieliśmy również możliwość obejrzenia prezentacji o wolontariacie hospicyjnym. Spotkanie, w którym uczestniczyło 5 klas, a w tym wolontariusze gotowi do podjęcia nowego wyzwania, miało na celu przygotowanie się  do „żonkilowej kwesty”. Skupienie i uwaga uczestników świadczyły o ich wrażliwości i otwartości. Pozyskane informacje na temat wolontariatu postaramy się wykorzystać w przyszłości w podejmowanych przez nas działaniach.

Nad całością wydarzenia czuwał, uważnie obserwował i  wspierał swoim autorytetem ks. dr Ryszard Sawicki – koordynator wolontariatu Caritas Diecezji Ełckiej.

Hanna Gutowska,

opiekun Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku