Kolędnicy Misyjni w diecezji

EŁK

Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku odwiedzili 28 stycznia w Kurii Diecezjalnej bp. Jerzego Mazura i pracowników Kurii. Zaprezentowali okolicznościowy program kolędniczy oraz zbierali datki na pomoc dla rówieśników z Rwandy i Burundi.

Bp Jerzy Mazur dziękował młodym kolędnikom za ich zaangażowanie w akcję pomocy na rzecz rówieśników mieszkających w Rwandzie i Burundi. Zwrócił uwagę, że zbierają środki na szczytny cel, a z drugiej strony podkreślał rolę modlitwy za tych, którzy potrzebują pomocy.

Kolędnicy zanoszą radość Bożego Narodzenia do odwiedzanych domów. Dzieci, jako kolędnicy misyjni, uczą się ponoszenia trudu i składania ofiary z własnego czasu, zdolności, a także rezygnacji z możliwości wzięcia dla siebie zebranych pieniędzy. Przedsięwzięcie kończy się w dniu uroczystości Objawienia Pańskiego, w święto patronalne PDMD, czyli w Misyjnym Dniu Dzieci.

WĘGIELSZTYN

W II dzień świąt Bożego Narodzenia, na sumie odbyło się uroczyste posłanie kolędników misyjnych. Dzieci z PDMD do święta Trzech Króli będą nawiedzali domy parafian przynosząc Dobrą Nowinę o narodzeniu Syna Bożego. Będzie to okazja do pomocy misyjnej dzieciom w Rwandzie i Burundi.  Okres Bożego Narodzenia sprzyja przypominaniu prawdy o narodzeniu Syna Bożego i dzielenia się radością. Dlatego dzieci z PDMD również przygotowały i wystawiły jasełka dla pensjonariuszy szpitala w Rudziszkach. Gitarzyści i „chór aniołów” zadbali o kolędową oprawę Mszy Św. Natomiast Akcja Katolicka i Parafialny Zespół Caritas zorganizowali drobne prezenty świąteczne. W parafii zorganizowano 6 grup kolędniczych.

GRABNIK

Po raz trzeci i zapewne nie ostatni  po  terenie Parafii w Grabniku powędrowali od domu do domu kolędnicy misyjni. Posłani zostali przez proboszcza ks. Krzysztofa Karskiego na Mszy świętej w Woszczelach w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Kolędnicy przyszli w tym roku  do mieszkańców Woszczel, aby przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich ludzi. Dzieci z grupy kolędniczej w krótkiej scence opowiedziały o potrzebach swoich rówieśników w Afryce. Kolędnicy misyjni przez mieszkańców Woszczel  przyjmowani byli życzliwie oraz  hojnie obdarowywani ofiarami dla Afryki i słodyczami w podziękowaniu za odwiedziny. Każda rodzina otrzymała pamiątkę po wizycie zwiastunów Dobrej Nowiny w postaci bombki.

Opiekun Koła Misyjnego Wioletta Łukaszewicz