Koncert „Betlejem na Warmii i Mazurach”

11 stycznia 2019 r. po raz pierwszy będzie miało miejsce wyjątkowe spotkanie „Betlejem na Warmii i Mazurach”. Jest to profesjonalne wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, dobroczynnym i kulturotwórczym. Wydarzy się w 14. największych miastach w Polsce, również w Archidiecezji Warmińskiej, w Ostródzie. Dotychczas odbyło się 26. takich koncertów, w których uczestniczyło 125 tysięcy osób.

Akcja ta posiada patronat Przewodniczącego Episkopatu Polski, Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego oraz Ordynariusza naszej Archidiecezji Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego.

Cały dochód z tego wydarzenia wspiera akcję charytatywną. Każdy kto kupi bilet na koncert, zakupi płytę lub złoży darowiznę poprzez cegiełkę zostanie „Ambasadorem Miłosierdzia”. Fundusze pozyskane dzięki tej akcji pomogą realizować lokalnie dzieła ewangelizacyjne oraz wsparcie dla osób potrzebujących. Środki te będą dzielone następująco:

Każda parafia pozostawia u siebie:

• 40% wartości każdej darowizny Cegiełki – pozostała kwota wspiera dzieło na szczeblu Archidiecezji;
  • 40% wartości każdej sprzedanej płyty z kolędami „Betlejem w Polsce” – pozostała kwota wspiera dzieło na szczeblu Archidiecezji;
  • 10% wartości sprzedanych biletów na Betlejem w Polsce – pozostała kwota przeznaczona jest na pokrycie kosztów koncertu

Cała akcja będzie szeroko reklamowana w telewizji, social mediach, na plakatach i bilbordach. Wszyscy artyści, którzy biorą i brali udział w “Betlejem w Polsce” będą zachęcali do dzielenia się z potrzebującymi oraz do zostania Ambasadorem Miłosierdzia. Prezentować będziemy wizerunki różnych osób informując o tym, że dana osoba jest Ambasadorem Miłosierdzia.

Specjalnie dla każdej Parafii stworzymy na stronie: www.betlejemwpolsce.pl miejsce, w którym tylko Parafia będzie mogła dodatkowo zakupić zarówno płyty, jak i bilety na „Betlejem w Polsce” z odpowiednim rabatem.

Normalnie bilety na koncert oraz płyty i cegiełki będzie można nabyć u współorganizatora. Płatność za bilety należy uiszczać bezpośrednio w Wydziale Duszpasterskim, natomiast za płyty prosimy zapłacić przy odbiorze (koszt zakupu 24 zł, a rozprowadzamy po 40 zł) ze względu na ograniczony budżet wyprodukowania odpowiedniej ilości płyt.

Współorganizatorem wydarzenia jest Wydział Duszpasterski Kurii Archidiecezji Warmińskiej i Caritas Diecezjalna. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem 511 83 63 43 i e-mail: duszpasterstwo@archwarmia.pl.

więcej informacji: https://betlejemwpolsce.pl/pl/betlejem-w-ostrodzie

Procedowanie